Yardım

Sitemizi kullanmanızı kolaylaştıracak yardım dökümanlarını aşağıda sizler için toparladık. Yardım almak istediğiniz ana grubu seçerek hızlıca dökümanlara ulaşabilirsiniz... • Sipariş Kargo

  • Nasil Sipariş Verebilirim

   Sipariş işleminizi sadece 3 adımda tamamlayabilirsiniz.

   1. Adım: Giriş sayfasından başlamak üzere ürünlere ilişkin her alt sayfada görebileceğiniz “Sepete Ekle” butonu yardımıyla satın almak istediğiniz ürünü/ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz. Alışverişiniz bittiğinde diğer adımlara geçmek için üst menüde yer alan “Sepetim” butonuna tıklayınız. Aşağıya inen menüde “Alışverişi Tamamla” butonuna tıklayarak bir diğer adıma geçebilirsiniz.

   2. Adım: Açılacak olan sepetim sayfasında ürünlerinizi son bir kez kontrol edebilirsiniz. Ürün adetlerini güncelleyebilir veya istediğiniz ürünü daha sonra satın almak için favorilerinize ekleyerek sepetinizden çıkarabilirsiniz. “Devam Et” butonuna tıkladığınızda “Güvenli Ödeme Sayfası” na yönlendirileceksiniz.

   3. Adım: “Güvenli Ödeme Sayfası” ödemelerinizi hızlı ve güvenli olarak gerçekleştirmeniz için özel olarak tasarlandı. Bu alanda sizden sırasıyla adres bilgileriniz, fatura tercihiniz, kargo seçiminiz ve ödeme bilgileriniz istenecektir. Sonrasında karşınıza gelecek olan onay sayfasıyla birlikte siparişiniz tamamlanmış olacaktır.

   Siz bu işlemleri tamamladıktan sonra ödeme tercihiniz doğrultusunda ilgili departmanımız ödeme işlemlerinizin onayını alacak ve siparişiniz hazırlanma sürecine alınacaktır. Siparişleriniz;

   - Havale / EFT ile gerçekleştirdiğiniz ödemelerinizde sipariş tutarının banka hesaplarımıza yansımasıyla,

   - Kredi kartıyla gerçekleştirdiğiniz ödemelerinizde güvenlik departmanı veya ilgili bankanın güvenlik departmanının harcama onayıyla, siparişleriniz gönderim sürecine girecektir.

  • Sipariş Kargo

   Web sayfamız’dan satınalmış olduğunuz ürünlerin sizlere en hızlı ve güvenli şekilde ulaşmasına büyük özen göstermektedir. Bu nedenle, sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için Türkiye'nin önde gelen kargo firmalarından; Yurt İçi Kargo, UPS ve MNG Kargo ile çalışmaktadır.

   Web sayfamızda belli dönemler yapılan kampanyalar vb. sebeplerden dolayı kargo firması seçim hakkını kendinde saklı tutar.

   Kargo Teslim Süresi ve dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

   - Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale / EFT ödemenizin bize ulaşması ve onaylanmasıyla başlar.

   - Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişebilmektedir. Genel olarak ürünler ortalama 3 iş gününde kargoya verilebilmekte olup nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmeler yaşanabilir, bu durumda size e-posta ile bilgi verilir.

   - Bazı ürünler sipariş üzerine üretildiğinden teslim süresi daha uzun olabilir.

   - Cumartesi - pazar günleri, resmi tatil günleri ve/veya saat 17:00`den sonra verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününden itibaren işleme konur.

   - Siparişinizin gönderimiyle ilgili yaşanacak herhangi bir sorunda, ilgili departmanda görevli arkadaşlarımız sizinle irtibata geçeceklerdir. Bu nedenle sistemimize belirtmiş olduğunuz iletişim bilgilerin doğru ve güncel olduğundan emin olunuz.

   - Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahsa teslim edilmektedir. Kargo şubesinden teslimat uygulamamız yoktur. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.

 • Arıza / İade / Değişim

  • Arıza

   Web sayfamız üzerinden satın almış olduğunuz tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firmaların garantisi altındadır. Tamir veya değişim işlemleri garanti veren firmalarca yapılmaktadır. Arızalı ürünün faturası veya garanti belgesi ile birlikte yetkili servisle irtibata geçerek garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Yetkili Servis ile problem yaşadığınızda bize başvurabilirsiniz. Yetkili servislere doğrudan sizin ulaşmanız işlemlerinizin hızlı sonuçlanmasını sağlayacaktır. Tarafımıza direkt olarak, sadece bilgisayar donanım ürünlerini gönderebilirsiniz. Bu ürünlerin distribütörleri nihai tüketici ile birebir çalışmadıkları için bu tür ürünlerinizin arıza sorunlarını çözmek için bize göndermenizi rica ederiz. Bu tür ürünlerinizi bize göndermeden önce Arıza-İade bildirim formu altında arıza bildirim formunu doldurmanız gerekmektedir. Ürün iade işlemleriniz için ürünü tarafımıza göndermeden önce;

   - Üye Menüsünde bulunan Arıza-İade bildirim formlarından "Arıza Formu" başlıklı formu doldurarak kayıt yaptırmanızı rica ederiz.

   - Arıza takip talebinizin onaylanmasını müteakip e-posta ile size bilgi verilecektir.

   - Onaylanmış talebinize ilişkin bildirim formunun bilgisayar çıktısını alarak ürünü bu form ile birlikte …………….. kargo firması ile karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. (Bildirim formu olmayan ürünler tarafından teslim alınmayacaktır.)

   Müşterilerimizin Dikkatine: Arıza/İade veya değişim bildirimleriniz için sitemize göndermiş olduğunuz form onayları sadece ürünün tarafımıza gönderilmesi için verilen onaydır. Ürününüzün Arıza/İade veya değişim işleminin onaylanması anlamına gelmemektedir. Ürününüze ait bu işlemler ürünün tarafımıza ulaşıp kayıt işleminin tamamlanması sonrasında başlatılacak ve ilgili departmanların incelemelerinden sonra talebin uygunluğu kontrol edilerek işlemler başlatılacaktır.

   Ambalajından arızalı olarak çıkan ürünlerimiz için; onarım, değişim veya iade talep edebilirsiniz. Bildirim formunda isteğinizi belirtmenizi rica ederiz.

   Tarafımıza göndermiş olduğunuz ürünlere ilişkin yapılacak işlemlerin süreleri aşağıdaki gibidir.

   - Değişim talepleriniz tedarikçi firmanın stoklarına,

   - İade/Onarım işlemleri ise yetkili servisin vereceği rapora bağlı olarak değişebilmektedir.

   Dikkat: Arıza/İade veya değişim talebiyle göndereceğiniz tüm ürünlerin ofix.com anlaşmalı kargo firmaları ile yapılması gerekmektedir.

   Arıza ya da iade için gönderdiğim ürünün durumu hakkında nasıl bilgi alabilirim?

   Göndermiş olduğunuz bildirim formları arıza-iade departmanı tarafından incelendikten sonra onaylanan formlarınızı üyelik panelinizdeki "Bildirim Takibi"

   linki altında takip edebilirsiniz. Onaylanan formlarınız için e-posta ile tarafınıza bilgi verilecektir.

  • İade

   Web sayfamız'dan almış olduğunuz tüm ürünleri, fatura tarihinden itibaren bir hafta içerisinde iade etme veya başka bir ürünle değiştirme şansına sahipsiniz. Yasal süre olan 7 iş gününü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul edilememektedir. Ürün iade işlemleriniz için ürünü tarafımıza göndermeden önce;
   İnternet üzerinden üyelik ile verilen siparişlerde;
   - Üye menüsünde bulunan Arıza-İade bildirim formunu doldurarak kayıt yaptırmanızı rica ederiz.
   - İade talebinizin onaylanmasını müteakip e-posta ile size bilgi verilecektir.
   - Onaylanmış talebinize ilişkin bildirim formunun bilgisayar çıktısını alarak ürünü bu form ile birlikte ………………… kargo firması ile karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. (Bildirim formu olmayan ürünler teslim alınmayacaktır.)

   İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise,iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

   “385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!”
   "Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır."

   İade şartları nelerdir?

   1. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
   - İade edilecek ürünler mutlaka ürüne ait orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte gönderilmelidir.
   - Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
   - İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve sitemizden alacağınız Bildirim Formunu göndermeniz gerekmektedir.
   - İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da sitemizden doldurduğunuz bildirim formunuzla birlikte YURTİÇİ KARGO ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
   - Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri)
   2. Özel Ürünler için iade şartları
   - Ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve telefonun diğer yerlerinde çizik, hasar vs. olmamalıdır.
   - Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir
   3. Diğer Ürünlerin iadesinde;
   Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler,kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. ), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.
   Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
   - Her türlü yazılım ve programlar
   - DVD, VCD, CD ve kasetler
   - Taşınabilir bilgisayarlar
   - Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
   - Her türlü kozmetik ürünleri
   - Her türlü iç giyim ürünleri
   ÖLÜ PİKSEL Hakkında
   Sitemizden almış olduğunuz LCD monitör , TV ya da Notebook ürünlerinde ölü piksel olması durumunda uluslararası standartlar çerçevesinde değerlendirme yapılacaktır. LCD Panel üretiminde piksel yapısına dayanan bir teknoloji kullanılmaktadır. Bu teknoloji yapısı gereği, ürünlerin üretimi aşamasında LCD Panel üzerinde “parlak nokta” ( Bright Dot ) veya karanlık/siyah nokta ( Dark Dot ) oluşabilmektedir. Monitör, üreticileri üretim sırasında oluşan bu noktaları, belirli adetin altında ve noktaların birbirine uzaklık değerinin belirli değerin altında kaldığı ve aksi belirtilmediği sürece “normal ürün” ( ayıplı olmayan ürün) olarak kabul etmektedirler.
   - Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.
   - İade onaylandığında sistemimizdeki telefon numaranızdan İade Bölümü Yetkilileri geri ödeme için sizinle irtibata geçerler.

 • Ödeme

  • Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde; gerekli durumlarda, bankanızda kayıtlı iletişim bilgileri aracılığıyla sizlerle irtibata geçerek ödeme onayı istenebilir. Banka sipariş onayı sisteme düştükten sonra siparişiniz hazırlanma ve gönderi sürecine girecektir.
   Havale ile yapılan ödemelerde; ödeme onayının en çok 2 iş günü içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 2 iş günü içerisinde ödeme onayı alınamayan siparişler sistem üzerinden otomatik olarak iptal edilmektedir.

keymax.gen.tr

Ana Menü

keymax.gen.tr

Eraltek Bilişim Teknolojileri Kırtasiye San. ve Tic. Ltd.Şti. Cevizlidere Mah.1255 Cad. No:5/A 06520 Çankaya - Ankara / Türkiye

T: (312) 353 11 11
F: (312) 353 45 85
E: satis@eraltek.com.tr